Foldery

"Miejsca zwykłe i niezwykłe" to wystawa prac autorstwa Marka Andały, której wernisaż odbył się 17 marca w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Marek Andała urodził się w 1957 w Ostrowi Mazowieckiej. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu (1977). Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie malarstwo w pracowniach profesorów: Andrzeja Kołodziejka, Jana Popka i Ryszarda Winiarskiego oraz grafikę w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Ryszarda Lisa w 1984 r. Marek Andała jest Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, współzałożycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich z siedzibą w Nowym Sączu oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, gdzie prowadzi autorską galerię sztuki Andała. W 2007 roku został nagrodzony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze – Gloria Artis".
Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Muzeum na Majdanku (Lublin), Muzeum Książąt Pomorskich w Szczecinie, Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu.

Wystawa czynna do 14 kwietnia 2022 r.

Kobieta i dwóch mężczyzn
Mężczyzna w okularach