Uśmiechnięty mężczyzna mówiący przez mikrofon

29 października w Filii nr 2 odbyło się ostatnie wydarzenie w ramach projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka". Spotkanie nosiło tytuł "Cztery dekady polskiego rocka oczami artysty", a naszym gościem był Tomek Lipiński, muzyk rockowy, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, uważany za jednego ze współtwórców polskiej nowej fali lat 80. XX wieku. W 1979 roku założył zespół Tilt, w 1981 roku wraz z Robertem Brylewskim Brygadę Kryzys, a w 1986 grupę Fotoness. W latach 90. XX wieku udzielał się również w reggeowym Izraelu. Pisał felietony dla "Tylko Rocka". W 1993 roku był dyrektorem marketingowym BMG Poland, a w 2000 roku redaktorem naczelnym "Aktivista". Od 2014 roku występował jako Tomek Lipiński z własnym zespołem. W październiku 2021 roku ogłosił przejście na muzyczną emeryturę.

 

Podczas prawie trzygodzinnej rozmowy Tomek Lipiński opowiadał o początkach swojej kariery, swoich muzycznych inspiracjach oraz niezwykle barwnych czasach PRL. Snuł rozważania o swoich zainteresowaniach filozoficznych i religijnych, przytaczał zabawne anegdoty ze swojego, nie tylko muzycznego, życia. Spotkanie zakończyły liczne pytania od zgromadzonej publiczności.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Po lewej stojąca kobieta, po prawej siedzący mężczyzna
Kobieta i mężczyzna rozmawiają z mężczyzną przed publicznością
Siedzący mężczyzna mówiący przez mikrofon
Mężczyzna mówiący przez mikrofon i słuchający go kobieta i mężczyzna