"Bah bah. Iran dla dociekliwych" to najnowsza książka Wydawnictwa Dwie Siostry z serii Świat dla dociekliwych. Jej autorem jest Albert Kwiatkowski, który 17 sierpnia był gościem Bioteki. Na spotkaniu z dziećmi opowiedział o kulturze, sztuce, tradycjach Iranu i jego położeniu geograficznym. Opowieściom towarzyszyła prezentacja zdjęć. Niespodzianką wieńczącą spotkanie było wspólne przygotowanie tradycyjnego irańskiego napoju, który wszystkim smakował.

Albert Kwiatkowski - z wykształcenia archeolog i iranista, z zamiłowania podróżnik, pilot wycieczek i przewodnik. Zajmuje się tłumaczeniem literatury perskiej: poezji i prozy. Między innymi ma na koncie  przekład wierszy XI-wiecznego derwisza Baby Tahera oraz poetycki przekład pierwszej księgi „Masnawi” – najważniejszego mistycznego poematu, jaki wydał świat muzułmański.

Prowadzi portal o kulturze Iranu i literaturze perskiej, współprowadzi wpisany na listę UNESCO tradycyjny turecki teatr cieni (Karagoz), współpracuje z najstarszą w Polsce grupą opowiadaczy – Stowarzyszeniem Grupa Studnia O.

Mężczyzna w białej koszuli opowiada o zdjęciu
Opiekunowie dzieci siedzą na krzesłach pod regałem z książkami, dzieci siedzą na dywanie
W sali bibliotecznej dzieci siedzą na pufach, przed ekranem, mężczyzna w białej koszuli stoi przed nimi
Skupione dzieci siedzą na pufach