"Autoportret w Masce" to wystawa masek oraz zdjęć ze spektakli pantomimicznych. Autorką wystawy jest Halina Studniarz- Dreyer aktorka-mim, pedagog, instruktorka teatru, propagatorka i badaczka sztuki pantomimy, członkini Polskiego Forum Choreologicznego.

Do wszystkich swoich aktywności scenicznych (1979-1990r. Lubelski Teatr Wizji i Ruchu, 1990-1995r.Teatr Ruchu Plastycznego, występy solo w roli Pierrota w Polsce i za granicą, filmy) rzeźbienia powietrza plastyką ciał mimów, dołączyła nowość - rzeźbienie twarzy mimów w gipsie.
W Biotece z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru prezentowane są twarze-maski lubelskich mimów : Dariusz Czajkowski, Maria Duszuk-Brzezińska, Małgorzata Kononowicz-Brutkowska, Grażyna Kowalik-Pawlik, Jacek Łuczkiewicz, Andrzej Samborski, Halina Studniarz-Dreyer, Jacek Wałdowski.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, która będzie dostępna do 28.04.2023.

naska w pomarańczowej kryzie
Uczestnicy wernisaży w bibliotece
Omawianie ekspozycji
Wyeksponowana biała maska