Filia 34 zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej im Bolesława Chrobrego na lekcję biblioteczną, której inspiracją była książka Petera Reynoldsa „Kropka”. Kropki towarzyszyły dzieciom na każdym kroku. Były kropkowe kalambury, zabawy ruchowe, książki o kropkach czy kropkowe malarstwo Aborygenów.

Po wysłuchaniu historii Vashtti, bohaterki książki Petera H. Reynoldsa dzieci mówiły czym jest talent, co może być talentem i czy każdy go posiada. Podczas warsztatu plastycznego każde dziecko otrzymało namalowaną na kartce papieru kropkę. Była ona inspiracją do tworzenia wykreowanych przez siebie ilustracji takich jak: ślimak, kot, człowiek, balon, słoń, pomarańcz, talerz i wiele, wiele innych. Inspiracją wspólnej zabawy wokół kropki był obchodzony od kilkunastu lat na całym świecie Międzynarodowy Dzień Kropki.

W sali biblioteki na podłodze siedzi grupa dzieci
Zdjęcie z lotu ptaka pokazujące dzieci
Kolaż czterech zdjęć -prac dzieci