Z okazji XVIII Tygodnia Bibliotek zapraszamy na wystawę Kamila Jerzyka pt. "Między słowami". Ilustracje powstały na marginesie czytanych utworów literackich. Niczym średniowieczne "drolerie" - jedne są oryginalną próbą uchwycenia esencji graficznej tekstu, inne zaś pozostają krytycznym komentarzem rysownika wobec przyjętych norm i zwyczajów społecznych.

Gdzieś między słowami - czytamy obrazem. Zwykle jednym, konkretnym lecz zamglonym i nieistotnym w swym konturze. Ilustracje autora są próbą graficznego przedstawienia "sedna tekstu", uchwycenia jego krótkiej, zrozumiałej i uniwersalnej wypowiedzi. Jest sprowadzeniem utworu literackiego do nieruchomego, jednego obrazu mający oddać jego kompletny charakter - ideę.

Na wystawie będzie można zobaczyć fragmenty ostatnich projektów autora (" Nowy początek", "Sen Leszka Czarnego", "Baśnie i legendy"). Ekspozycja w filii czynna do końca maja.
Wystawę można obejrzeć wirtualnie na YouTube.

Fragment plakatu do wystawy Między słowami
Cztery wiszące plansze z ilustracjami Kamila Jerzyka
Trzy plansze wystawiennicze
Ilustracja z cyklu"Nowy początek"