29 października w Filii nr 36 rozpoczął się cykl bezpłatnych warsztatów ceramicznych. Przez cztery kolejne tygodnie, w każdą sobotę, dorośli i dzieci spotykali się, by wspólnie pracować, tworzyć i dekorować naczynia oraz inne przedmioty z gliny. Następnie prace uczestników warsztatów zostały poszkliwione i wypalone w specjalnym piecu. Powstały dzwonki, talerze, miski, kubki, zwierzątka, samochody oraz inne dekoracje. Każda z prac oryginalna i niepowtarzalna.

Zajęcia obejmowały osiem warsztatów.

Prowadzenie: Igor Kaznowski, instruktor ceramiki.

Projekt realizowany dzięki wsparciu miasta Lublin w ramach programu Dzielnice Kultury przez Dom Kultury Bronowice we współpracy z Filią nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego

Chłopiec razem z mamą wyrabia naczynie z gliny
Frament warsztatów ceramicznych - malowanie naczyń
Prowadzący warsztaty wspólnie z chłopcem przygotowuje farby do malowania naczyń