Filia nr 35 zaprasza do obejrzenia wystawy Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY. Zobaczymy na niej książki nominowane, wyróżnione i nagrodzone za walory literackie oraz graficzne.

Nagroda literacka w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY i tytuł „Książki Roku 2021” w kategorii „książka dla młodszych” przypadły Justynie Bednarek za książkę “Dom numer pięć”, ilustrowaną przez Annę Sędziwy, wydaną przez Wydawnictwo Literackie. W kategorii „książka dla starszych” doceniona została Barbara Stenka za książkę “Zostań sama w domu” - Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

IBBY (International Board on Books for Young People - Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych) - to światowa organizacja non-profit zajmująca się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została powołana w 1953 roku w Zurychu. Obecnie ma swoich reprezentantów w 70 sekcjach na terenie całego świata. Polska Sekcja IBBY działa od 1973 roku.

Plakat prezentujący książki roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY - widzimy miniatury okładek
Wnętrze biblioteki - widok na plansze prezentujące książki roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY