Ostatnie już w listopadzie Szeptanki przebiegły pod znakiem czystości. Rozpoczęliśmy je od obejrzenia książki „Szopięta”, w której rodzina szopów robiła pranie.

Mieliśmy okazję dowiedzieć się z niej sposobu, w jaki segregujemy pranie. Kiedy już przyszła kolej na praktykę, maluszki rozpoczęły od zabawy kolorową pianą, następnie pralką oraz deską do prasowania. Ależ nam się udało to pranie!
Szeptanki to zajęcia sensoryczne dla dzieci w wieku 0-3 lata. Ich celem jest tworzenie maluchom warunków do wielozmysłowego rozwoju. Dzięki organizowaniu różnorodnych doświadczeń, dzieci mają możliwość doskonalenia poszczególnych narządów zmysłowych.
W przypadku tych zajęć imitowanie prania, rozwieszania ubrań czy ich prasowania należą do ćwiczeń praktycznego życia. Są one bardzo ważne, ponieważ uczą dzieci samodzielności. Dodatkowo umożliwiają zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu i aktywności, koncentrują uwagę dziecka, wspomagają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej czy rozwijają zdolność planowania i organizowania ruchów.
Bardzo dziękujemy za udział w zajęciach oraz zapraszamy do obejrzenia relacji!

Siedzące na podłodze maluszki bawią się substancją w pojemniku
Kolaż z dwóch zdjeć
Kolaż z czterech zdjeć - dzieci wykonują czynności
Kolarz z trzech zdjeć, dzieci wykonują zadania