zagroda

Na ostatnich Szeptankach w Filii nr 38 maluszki miały okazję przenieść się do zagrody wiejskiej. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej rozmowy dotyczącej zwierzątek, jakie możemy tam spotkać, odgłosów przez nie wydawanych, a także krótko opowiedzieliśmy sobie o tym, co lubią jeść.

Skoro już posiadały tak dużą wiedzę, postanowiliśmy przenieść się do prawdziwego gospodarstwa by nakarmić tamtejszych mieszkańców. Wiodła do niego ścieżka sensoryczna, dzięki której dzieci mogły odczuć miły masażyk stóp. Bardzo dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy do obejrzenia relacji!

Szeptanki to zajęcia sensoryczne dla dzieci w wieku 0-3 lata. Ich celem jest tworzenie maluchom warunków do wielozmysłowego rozwoju. Dzięki organizowaniu różnorodnych doświadczeń, dzieci mają możliwość doskonalenia poszczególnych narządów zmysłowych.
W przypadku tych zajęć, różne powierzchnie poszczególnych stopni ścieżki sensorycznej, siano, ziarno, kasztany, „wiadereczka”, całokształt przygotowanej scenerii umożliwił dzieciom pobudzenie wielu zmysłów. Mogły one m.in. przesypywać ziarno, poznać zapach siana, przenosić kasztany czy pilnować równowagi pełnego „wiaderka”.

Kolaż z czterech zdjeć bawiących sie dzieci
Kolarz zdjęć z książeczkami dla dzieci
kolarz dwóch zdjeć uczestników spotkania