Do końca września w Filii nr 37 można podziwiać wystawę malarstwa Pani Elżbiety Osypiuk. Artystka  urodziła się, mieszka i pracuje w Lublinie. Ukończyła Matematykę teoretyczną na Wydziale Matematyczno-Fizycznym UMCS w Lublinie i pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczym. W roku 2017/18 skończyła podyplomowe studia malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS.

Od roku 2018 jest uczestnikiem zajęć malarstwa w grupie zaawansowanej mgr M. Bijasa w Ognisku Plastycznym przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Jest członkiem TPSP w Lublinie od roku 2019.

Swoje obrazy prezentowała na kilku wystawach zbiorowych (w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie, w Centrum Kongresowym UP w Lublinie)  i indywidualnych (w Galerii Batalionu Dowodzenia WB w Lublinie i kilku Domach Kultury w Lublinie).

Malowanie to jej hobby, które zawsze sprawiało jej przyjemność. Swoją przygodę z płótnem i farbami rozpoczęła od malowania pejzaży. Obecnie tematem obrazów jest przede wszystkim martwa natura, ale również architektura starych miast, kwiaty i coraz częściej abstrakcja. Maluje na płótnie techniką olejną i akrylową, często posługuje się szpachlą uzyskując wyraźną fakturę obrazu.

Zdjęcie obrazu z zimowym widokiem na pędzące sanie
Widok ogólny sali wystawowej
Abstrakcja pierwsza
Obraz w ramkach z pejzażem łąki