We wtorkowe przedpołudnie, 4 kwietnia, została uroczyście otwarta wystawa "Bez granic" prezentująca sztukę osób z niepełnosprawnością intelektualną powstałą w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Koło w Lublinie.

Prezes Stowarzyszenia, Pani Małgorzata Batorska i gospodarze Galerii 31 powitali licznie przybyłych gości. Wernisaż był bardzo ważnym wydarzeniem dla uczestników WTZ, gdyż pierwszy raz zaprezentowano ich plastyczne prace w tak bogatym wyborze. W przygotowanie wystawy zaangażowanych było wiele osób. Podziękowania kierujemy do Pań z pracowni plastycznych: Małgorzaty Baranowicz, Jolanty Nieoczym i Marty Raczyńskiej. Wielkie podziękowania za organizację wystawy należą się Pani Katarzynie Szubartowskiej. Pozostałym pracownikom dziękujemy za nieocenione wsparcie. To wielka radość dla Galerii 31, że zmaterializowała się myśl o wystawie, która zaczęła kiełkować już na początku współpracy Filii nr 30 i WTC. O satysfakcji samych artystów świadczą wzruszające wpisy w Kronice Pamiątkowej.
Zapraszamy w podróż do świata obrazów, który ujmuje szczerością i prostotą a przebogata paleta barw wprowadzi z pewnością w wiosenny nastrój.
Wystawa czynna do końca kwietnia w godzinach pracy bibliotek.

 

 

Młoda Kobieta stoi przy swoich rysunkach zawieszonych na ścianie w fotoramie
Dwie kobiety
Grupa siedzących na krzesłach ludzi, nad nimi zawieszone prace
Reporterka radia Lublin przeprowadza rozmowę z uczestniczką wernisażu
Dwie fotoramy z fotografiami stojącymi na sztaludze, pod spodem dwa rysunki
Oglądanie prac, jedna z kobiet wspazuje ręką na szczegół wyeksponowanej pracy
Uczestniczka wernisażu fotografuje wyeksponowaną pracę.

 

Więcej zdjeć można zobaczyć na stronie społecznościowej Galerii 31