Ukraińskojęzyczni czytelnicy mogą liczyć na pomoc i dobrą radę naszych bibliotekarek w ich ojczystym języku. Grupa pracownic MBP Lublin ukończyła kurs języka ukraińskiego.

Jego program obejmował zarówno naukę podstaw językowych, jak również zagadnienia kulturowo-historyczne związane z naszym wschodnim sąsiadem.

Zajęcia prowadziła dr Nadia Gergało-Dąbek z Centrum Europy Wschodniej UMCS, która - wraz z Dyrektorem Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej, Krzysztofem Stanowskim - wręczyła uczestniczkom kursu pamiątkowe dyplomy. Wszystko po to, żeby pracownicy MBP mogli łatwiej i sprawniej porozumiewać się z naszymi ukraińskimi czytelnikami.

- Nawet te kilka słów wypowiedziane do kogoś w jego ojczystym języku jest ważne i potrafi otworzyć człowieka - mówiła dr Nadia Gergało-Dąbek podczas ostatnich zajęć w Biotece.

Przypominamy, że książki w języku ukraińskim znajdziecie w 7 naszych filiach. Są to: Filia nr 9 (najliczniejszy księgozbiór ukraiński), a także filie: 2, 6, 8, 32, 34, 40

Kurs języka ukraińskiego został sfinansowany ze środków Biura Przedstawicielstwa Tajpej w Polsce.

 

Na zdjęciu dr Nadia Gergało-Dąbek, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Krzysztof Stanowski i bibliotekarki z dyplomami ukońńczenia kursu
Wnętyrze Bioteki - ostatnie zajęcia języka ukraińskiego
Fragment ostatnich zajęć języka ukraińskiego
Wnętrze Bioteki, fragment zajęć
Wręczenie kwiatów lektorce kursu przez bibliotekarki z Filii nr 9
dr Nadia Gergało-Dąbek z kwiatami