Według polskiej tradycji kolędy i pastorałki można wykonywać do końca stycznia. W Filii nr 3 MBP, w przytulnej scenerii pośród książek i prószącego śniegu za oknem, odbyło się wspólne kolędowanie z lubelskim bardem Ryszardem Borkowskim.

W trakcie godzinnego występu licznie przybyli goście mogli wysłuchać - oprócz tradycyjnych kolęd - autorskich piosenek świątecznych: “Droga”, “Kolęda 1983”, “Pastorałka dla domu”, “Kolęda niebiesko-żółta”. Muzykowi z gitarą towarzyszył niebanalny wokal Klary Kistelskiej-Borkowskiej.

 

Kompozytor i poeta Ryszard Borkowski to artysta goszczący na scenie od początku lat 70. Pisze własne teksty i muzykę, wykonuje utwory z repertuaru innych artystów, jak również muzyczne interpretacje polskich poetów. Publiczność bardzo ciepło przyjęła koncert, z wielką chęcią włączając się w śpiewanie najbardziej znanych polskich kolęd. Ta uczta duchowa dostarczyła wielu radosnych doznań zgromadzonym widzom. Po koncercie rozbrzmiały podziękowania i gratulacje, a także pytania o następne takie wydarzenie.

 

Mężczyzna w białej koszuli z gitarą przy mikrofonie
Kierowniczka biblioteki wita gości
Publiczność w sali biblioteki
W sali biblioteki przy mikrofonach śpiewają kobieta i mężczyzna grający na gitarze
Kobieta w granatowej sukience
Publiczność klaszcze
Widok barda przed publicznością
Widok na artystę i pulpity
Zbliżenie na śpiewającego mężczyznę
Mężczyzna z publiczności wręcza kwiatek kierowniczce biblioteki
Kobieta wręcza prezent artyście