Events on środa, 30 wrzesień 2020

Jazz Tyrmanda

czwartek, 17 wrzesień 2020 - środa, 07 październik 2020

W 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda - wybitnego pisarza, dziennikarza, publicysty i pierwszego promotora kultury jazzowej w Polsce. Z tej okazji zapraszamy do Galerii OKNA MBP do oglądania wystawy "Jazz Tyrmanda".

W ekspozycji wykorzystano fragmenty tekstów Leopolda Tyrmanda: "Zły", "U brzegów Jazzu", "On freedeom", książki Mariusza Urbanka "Zły Tyrmand", artykułów i wywiadów autorstwa Mariusza Święcickiego, Pawła Brodowskiego publikowanych na łamach Jazz Forum oraz fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Scenariusz wystawy: Justyna Polakowska

Opracowanie graficzne: Ewa Gołda

Realizacja: www.wystawypolakowska.pl

wtorek, 22 wrzesień 2020 - sobota, 21 listopad 2020

Projekt „Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki” zostanie zrealizowany w Filii nr 40 MBP w Lublinie. Podejmowane działania będą obejmowały cykl sześciu spotkań podróżniczo-literackich ze znanymi polskimi blogerami, vlogerami i autorami książek podróżniczych wraz z towarzyszącymi im wystawami fotograficznymi z podróży i promocją książek.

Ulubione psiążki - wystawa

poniedziałek, 28 wrzesień 2020 - środa, 30 wrzesień 2020

"Ulubione psiążki" to wystawa fotografii czytelników i ich psów węszących w dobrej literaturze.
Filia nr 35 MBP zaprasza od 1 do 30 września. Fotografie będą też prezentowane na portalu społecznościowym filii oraz na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Abstrakcyjne formy natury

poniedziałek, 28 wrzesień 2020 05:00 pm - środa, 30 wrzesień 2020

Galeria ŚWIAT WIDZIANY Z OKNA zaprasza na wystawę fotografii Bożeny i Waldemara Komorowskich pt. "Abstrakcyjne formy natury".

Wernisaż zaplanowany na 8 września, odbędzie się na terenach zielonych za biblioteką - Filią nr 13 MBP, ul. Grażyny 13.

Malarstwo Elżbiety Osypiuk

wtorek, 29 wrzesień 2020 - środa, 30 wrzesień 2020

Elżbieta Osypiuk od urodzenia związana z Lubliniem. Ukończyła Matematykę teoretyczną na Wydziale Mat-Fiz UMCS w Lublinie i pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczym.
W roku 2017/18 skończyła podyplomowe studia malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS.
Od roku 2018 jest uczestnikiem zajęć malarstwa w grupie zaawansowanej mgr M. Bijasa w Ognisku Plastycznym przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Jest członkiem TPSP w Lublinie od roku 2019.

Konkurs komiksowy "Granice"

środa, 30 wrzesień 2020 - czwartek, 15 październik 2020

Filia nr 35 MBP w imieniu organizatorów Fundacja 8KOLOR i Warsztaty Komiksu zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w komiksowym konkursie plastycznym pt. "GRANICE". Temat konkursu nawiązuje do obchodów 100-lecia wojny polsko-bolszewickiej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie komiksu przedstawiającego opowieść o granicach, zarówno w rozumieniu geograficznym jak i osobistym (przekraczanie granic).

Sztuka jako krytyka. Wykładnia romantyczna.

środa, 30 wrzesień 2020 05:30 pm

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Sztuki UMCS organizuje XII edycję otwartych wykładów z historii sztuki. pt. "Artysta jako krytyk. Krytyk jako artysta".

Zapraszamy na inaugurujący wykład prof. Ryszarda Kasperowicza pt.: "Sztuka jako krytyka. Wykładnia romantyczna".