Lublin. Dotknij sztuki / do 13 stycznia

Galeria 31, Filia nr 30 MBP
ul. Braci Wieniawskich 5

wstęp wolny, wydarzenie dedykowane dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Wystawa w Galerii 31 łączy dwa wydarzenia, które miały swoje otwarcie w Lublinie w lecie 2022 r.
Pierwsza, prezentowana w Galerii 1 im. Boguslawa Słomki jest częścią projektu "Sztuka Lublina. Poznaj. Dotknij. Doświadcz", finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Na wystawie udostępniono tyflografiki dzieł sztuki znajdujących się w Lublinie. Zwiedzający mogą dotknąć wszystkich eksponatów i wysłuchać ich audiodeskrypcji.

Kuratorkami wystawy są Klaudia Brzuch i Wiktoria Serafin.

Druga, wcześniej prezentowana w Galerii Rozdroża, jest efektem pracy młodzieży z Polski oraz Ukrainy, która brała udział w letnich półkoloniach. Głównym pomysłodawcą i organizatorem było lubelskie Stowarzyszenie „Otwieracz”, działające na rzecz dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami.
Prace plastyczne to tyflografiki (grafiki dotykowe) lubelskich kamienic Starego Miasta.
Każda z nich opatrzona jest także opisem (audiodeskrypcją).

Filia nr 30 MBP - od grudnia 2022  do 13 stycznia 2023 roku.

baner.jpg