Odeszła Ewa Honory

Adres:

Lublin

Kategoria:

Inne

Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią się im płaci

Wisława Szymborska

 

 

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 2 grudnia 2022 r.

śp.

Ewy Honory

 

wieloletniego i zasłużonego pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

 

Rodzinie i Bliskim składamy

wyrazy głębokiego współczucia.

 

Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki

 

Ewa Honory urodziła się w 1964 r. w Lublinie. Ukończyła politologię oraz studia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa na UMCS. W 1987 r. podjęła pracę w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie. W 2009 r. awansowała na stanowisko starszego kustosza w MBP. Dyrekcja Biblioteki powierzyła Jej w 2010 r. funkcję kierownika Filii nr 33 w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie przy Al. Racławickich.

Ewa była uczynna, koleżeńska, pełna inwencji, życzliwa ludziom. Z wielkim zaangażowaniem realizowała zajęcia biblioterapetuczne na rzecz pacjentów szpitala. Tej szczególnej grupie czytelników okazywała zawsze życzliwość, empatię i cierpliwość. Dużo uwagi poświęcała właściwemu doborowi literatury, taktując książki jako środek terapeutyczny w leczeniu chorych. Była bardzo lubiana przez personel medyczny i pacjentów. Jej promienny uśmiech przywracał wielu chorym nadzieję na szybki powrót do zdrowia.

Pracę zawodową łączyła z działalnością społeczną. Od początku swojej drogi zawodowej należała do Koła Miejskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie. W pracy odznaczała się niezwykłą starannością oraz skrupulatnością w wykonywaniu powierzonych zadań, samodzielnie przejawiała wiele inicjatyw. W każdym człowieku widziała dobro, pochylała się nad osobami w potrzebie. Emanowała pozytywną energią.

W 2016 r. otrzymała Nagrodę Miasta Lublin za dokonania w upowszechnianiu kultury.

Ewo, pozostaniesz w naszej pamięci dobrym, szlachetnym, prawym człowiekiem.

 

Ewa_Honory_klepsydra.jpg

 

 

 

 

 

 

 


Mapa