Lublin w akwareli - wystawa prac Artura Przybysza / do 15 lipca

Adres:

Biblioteka na Poziomie
Sławin 20
Lublin, 20-828

Kategoria:

Wystawy

Informacja o cenie

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Biblioteka na Poziomie zaprasza na wystawę prac Artura Przybysza pod hasłem "Lublin w akwareli". Można ją oglądać do 15 lipca 2022 roku.

Artur Przybysz to rodowity lublinianin, którego twórczość w dużej mierze związana jest z tym miastem i jego okolicami. Artysta w Lublinie urodził się i mieszka. Tutaj też ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS, obecnie funkcjonujący jako Instytut Sztuk Pięknych UMCS.

Jego przygoda z malarstwem zaczęła się, jak sam mówi, dawno temu i związana była z techniką olejną. Po jakimś czasie w jego pracach zaczęły się pojawiać również inne techniki, głównie akwarela, która pochłonęła go i zafascynowała na tyle głęboko, że pozostał jej wierny do dziś.

Inspiracją do prac Artura Przybysza są przede wszystkim architektura i krajobrazy, na bazie których tworzy przepiękne pejzaże. Obecnie motywem przewodnim w jego twórczości jest architektura dawnego Lublina, szczególnie ujmowana nocą, gdy miasto nabiera tajemniczości, otwierając na oścież drzwi naszej wyobraźni.

 


Mapa