Cotygodniowe wydarzenia 10-16 maj 2021

poniedziałek, 10 maj

sobota, 08 maj 2021 - sobota, 15 maj 2021

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

wtorek, 11 maj

środa, 12 maj

sobota, 08 maj 2021 - sobota, 15 maj 2021

Wizerunek romantyzmu w kinie polskim i krytyce filmowej w latach 1946-1989.

środa, 12 maj 2021 05:30 pm

Inne

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Nauk o Kulturze UMCS zaprasza na XII edycję otwartych wykładów z historii sztuki. pt. "Artysta jako krytyk. Krytyk jako artysta". Tym razem wysłuchamy wykładu Marcina Marona.

czwartek, 13 maj

piątek, 14 maj