III Otwarty Wykład z Historii Sztuki odbył się 19 października i został zaprezentowany przez Panią dr Elżbietę Błotnicką-Mazur, związaną z Instytutem Nauk o Sztuce KUL, zaś tematem były "Konceptualne wędrówki dzieł – przypadek Adama Marczyńskiego i Karola Broniatowskiego".

Marczyński włączał widza w partycypację powstawania dzieła – widz był poniekąd jego trasnporterem. Praca Karola Broniatowskiego "Big Man" od początku nieukończona i podzielona, mocno wiąże się z konceptualną ideą sztuki.Wykład, poza sylwetkami artystów, przybliżył nam m.in. teorię aktora-sieci, znane z fizyki definicje entropii i negentropii oraz wątek niezależnego życia wędrujących fragmentów dzieł.

Zapraszamy na kolejny wykład prezentujący wędrówki dzieł i arcydzieł sztuki w kulturze!

W sali biblioteki na tle ekranu stoi mężczyzna, na drugim planie kobieta stoi przy stole
W zaciemnionym pomieszczeniu kobieta opowiada na temat prezentacji wyświetlanej na ekranie