Najciekawsze i najpiękniejsze ilustracje książek dla dzieci i młodzieży z 28. Biennale Ilustracji Bratysława mogą już podziwiać odwiedzający Galerię Okna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. 7 czerwca o godzinie 12 w budynku w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków odbył się wernisaż z udziałem przedstawicieli MBP Lublin oraz gości z Instytutu Słowackiego w Warszawie.

Zwiedzający zobaczą najlepsze prace wyłonione spośród 2700 ilustracji z ponad 500 książek. W minionym roku do konkursu przystąpiło 380 ilustratorów z 42 krajów z całego świata.

Biennale Ilustracji Bratysława to jeden z najbardziej prestiżowych przeglądów tego typu na świecie. Co dwa lata jurorzy wyłaniają najlepsze prace wśród najbardziej cenionych artystów w dziedzinie ilustracji. Wśród zaprezentowanych prac znalazła się m.in. nagrodzona Grand Prix BIB 2021 ilustracja autorstwa Eleny Odriozoli z Hiszpanii do książki "Dziwne uczucia".

Wystawę w Galerii Okna będzie można oglądać do 30 czerwca.

Prezentacja prac laureatów Biennale podczas wernisażu wystawy
Na zdjęciu są widoczne dwie ilustracje autorstwa Sylvie Bello wyróżnione nagrodą Złote Jabłko
Wicedyrektor MBP Lublin Monika Filipiak rozmawia z przedstawicielką Instytutu Słowackiego w Warszawie
Odwiedzający Galerię Okna na chwilę przed wernisażem wystawy Biennale