„Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 6-9 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami oraz rodzicami. Na sezon 2021-2022 do projektu zostały wybrane książki wydawnictw z Estonii, Litwy i Słowenii. Polskę reprezentują książki uznanych autorek: Anny Onichimowskiej i Liliany Bardijewskiej. Najważniejszym celem projektu „Nasza Mała Biblioteka” jest zainteresowanie dzieci czytaniem książek.

Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20

Nasza Filia po raz kolejny z radością włączyła się do projektu "Nasza Mała Biblioteka". Z Wisienkami z Przedszkola Ziarenko zgłębialiśmy tajemnice kociej piekarni! Książka Heleny Läks "Sekretna kocia piekarnia" z Wydawnictwa Ezop zainspirowała nas do plastycznych wariacji oraz gry w "Cat Bingo".

Bibliotekarka prezentuje książkę dzieciom
Na dywanie rozwinięty długi pasek papieru, dzieci leżą i rysują na nim kredkami
Dzieci siedzą w kole na dywanie, przed nimi karty bingo

W Filii nr 35 odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Nasza Mała Biblioteka". Do wspólnej zabawy z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie zainspirowały nas: książka Kęstiusa Kasparaviciusa "Długaśna sąsiadka" oraz gra "Cardline - zwierzęta".

Dzieci siedzące w kole na dywanie słuchają czytanej książki
Te same dzieci układają na dywanie obrazkowe domino
Na trawniku stoją dzieci i kobieta, trzymają w dłoniach kolorowe taśmy

Filia nr 39, ul. Głuska 138

Z radością przywitaliśmy kolejną edycję projektu "Nasza Mała Biblioteka" i chociaż późno dowiedzieliśmy się o tym, przystępujemy z ogromnym entuzjazmem. W projekcie biorą udział dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie, klasa pierwsza pod opieką nauczycielki Agnieszki Kaczorowskiej  oraz zerówka pod opieką Magdaleny Dziak. Czas nas goni, ale na pewno damy radę przeczytać w całości niektóre pozycje zaproponowane przez Wydawnictwo Ezop. Klasa pierwsza już przeczytała "Długaśną sąsiadkę" K. Kasparaviciusa oraz "List do Ronaldo" A. Onichimowskiej, wykonała wspaniałe prace i zadania z Łamigłówek Literackich. Zajęciom towarzyszyło dużo niezwykłych emocji. Zerówka bawiła się kolorami poznając przygody "Zielonego wędrowca" L. Bardijewskiej. Zdjęcia są dowodem cudownie  przeżytych chwil ze wspaniałymi książkami.

Na stole leży książka i dłonie dziecka, przytrzymujące kartkę papieru
Ksiązka postawiona pionowo, a obok niej plastelinowe węże
Na tle regału z książkami stoi dziecko w dłoniach trzyma kartkę papieru z narysowaną uśmiechniętą buzią
Narysowany kredkami żółty kot