Jest nam niezwykle miło poinformować, że kolejna nasza filia zdobywa prestiżowe nagrody architektoniczne.
Bioteka - Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie została nominowana w trzech, międzynarodowych oraz polskich konkursach architektonicznych co świadczy o wyjątkowości oraz niegasnącym zainteresowaniu projektem lubelskiej „zielonej" biblioteki.

Tym razem wygrała w kategorii najlepsze wnętrze publiczne w polskim etapie konkursu European Property Awards 2021-2022 zdobywając najwyższy możliwy wynik 5 gwiazdek. Tym samym przeszła do kolejnego etapu i będzie reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej. Wyniki z etapu europejskiego poznamy pod koniec lutego.

Projektantem Bioteki jest architekt Grzegorz Kłoda, założyciel biura architektonicznego GK-Atelier, specjalista w projektowaniu bibliotek. Za nowatorskie projekty lubelskich bibliotek – Bioteki (Filii nr 6 i 27 MBP) oraz Biblioteki na Poziomie (Filii nr 40 MBP), a także bogaty dorobek i wybitne osiągnięcia w dziedzinie architektury został odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Więcej na stronie UM Lublin

European Property Awards
Luxury Lifestyle awards
Dwie ramki z dokumentami poświadczającymi uzyskanie nagrody.