14 października w Filii nr 2 odbyło się przedostatnie już wydarzenie w ramach projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Gościem spotkania pt. "Od wokalisty do dziennikarza i krytyka muzycznego" był Jarek Szubrycht, dziennikarz "Gazety Wyborczej" oraz redaktor naczelny magazynu "GaMa".

Publikował również m.in. w "Polityce", "Przekroju" i obu wcieleniach "Machiny", prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka oraz autorską audycję radiową w Off Radiu Kraków. Jest także autorem i tłumaczem książek o tematyce muzycznej i biografii - m.in. "Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer", "Lemmy autobiografia - Biała gorączka" (tłumacz), "Maryla Rodowicz. Wariatka tańczy", "Vader. Wojna Totalna", "Życie bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy".
Jest członkiem Rady Akademii Fonograficznej, a także, jak sam o sobie mówi, emerytowanym wokalistą metalowym, związanym z grupą Lux Occulta.
Na początku spotkania Jarek Szubrycht przedstawił powody zakończenia swojej kariery muzycznej oraz zdradził jak wyglądały jego początki dziennikarskie. Osią spotkania stała się dyskusja wokół kwestii postępującego kryzysu prasy muzycznej i tego, że sama muzyka w XX wieku staje się bardziej atrybutem stylu, a nie ważnym łącznikiem pokoleniowym. Na koniec Jarek Szubrycht opowiedział o swoich przyszłych planach wydawniczych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Mężczyzna w kularach w czarnej bluzie siedzi na krześle
Przed siedzącą publicznością stoi młoda kobieta w czarnej sukience i czyta, obok na krzesle siedzi mężczyzna
Widok na salę z publicznością, gościa i pary prowadzących spotkanie
Na pierwszym planie stoja książki na stoliku, na drugim planie mężczyzna z mikrofonem i kobieta siedzący na krzesłach, w tle regały z książkami