8 października w Filii nr 2 odbyło się spotkanie pt. "Kronikarz czasów popkultury", w ramach projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Naszym gościem był Grzegorz Brzozowicz, dziennikarz muzyczny, współpracujący m.in. z Non Stopem, Magazynem Muzycznym, Gazetą Wyborczą, Machiną.

Jako prezenter muzyczny udzielał się m.in. w radiowej Trójce, Rozgłośni Harcerskiej, Radiu Kolor. Dla TVP 2 realizował programy dokumentalne, m.in. „Goran Bregović. Szczęściarz z Sarajewa” (1995) i „Andrzej Korzyński - Zagubiony diament” (2016). W latach 2006 - 2011 współpracował z TVP Kultura - Tygodnik Kulturalny. Autor książek: "Goran Bregović. Szczęściarz z Sarajewa", "Cejrowski. Biografia", "Muniek", "Resortowe dziecko rock’n’rolla" oraz współautor (wraz z Filipem Łobodzińskim) „Sto płyt, które wstrząsnęły światem. Kronika czasów popkultury”.
Na spotkaniu Grzegorz Brzozowicz opowiadał o swoim pobycie w byłej Jugosławii, który był przyczynkiem do rozwoju jego zainteresowań muzycznych i dziennikarskich. Z pasją opowiadał o początkach swojej kariery, przytaczał barwne anegdoty z życia gwiazd muzycznych i nie tylko. Podzielił się także swoją smutną refleksją na temat kryzysu muzyki i schyłku dziennikarstwa muzycznego.

 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Na stoliku stoi książka pt Resortowe dziecko
Na tle regałów stoi kobieta w sukience
Na tle regałów z książkami sidzi na krześle mężczyzna w jeansowej koszuli
Widok ogólny na gościa spotkania i dwie osoby prowadzące, na piewrszym planie tyłem siedzi publiczność
Siedzący mężczyzna gestykuluje, obok stoi stolik z napisanymi przez niego ksiażkami
Widok z góy na oświetloną scenę gościa i prowadzących spotkanie.