Po długiej przerwie Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej wznowiła działalność i w czwartek odbył się wernisaż wystawy "Drohobycz w akwareli". Wystawa miała swoją ukraińską premierę wernisażową w listopadzie 2020 roku w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu. Ekspozycja prezentuje obrazy 13 akwarelistów: Magdaleny Brauze, Minh Dama, Jarosława Drążka, Artura Gołębiowskiego, Michała Jasiewicza, Kazimierza Kraczonia, Jacka Kwiatkowskiego, Tatiany Majewskiej, Eweliny Maliborskiej, Bartłomieja Michałowskiego, Artura Przybysza, Dariusza Płechy i Anny Liwii Strutyńskiej.

Wernisaż otworzyła Renata Filipiak - zastępca dyrektora MBP oraz Grzegorz Józefczuk - prezes Stowarzyszenia Festiwalu Brunona Schulza. "Zestaw prac ciekawie opowiada o Drohobyczu – mieście artysty i pisarza Brunona Schulza, oraz zadziwia wielością możliwości warsztatowych, kolorystycznych, kompozycyjnych i stylistycznych, jakie kryją się w technice akwareli." Artystycznie czuwali nad przygotowaniem wystawy Bartłomiej Michałowski i Dariusz Płecha, którzy również na wernisażu zabrali głos. Gościem honorowym była konsul z Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie - Svitlana Horbovska.

Wystawa czynna będzie do 9 lipca 2021.

Cztery osoby stojące, trzech mężczyzn i jedna kobieta
Na pierwszym planie stoją cztery osoby, dwóch mężczyzn i dwie kobiety, na drugim planie osoby uczestniczące w wernisażu
Na pierwszym planie stoi kobieta ze smartfonem w ręku i fotografuje, w tle stoją inni ludzie
Mężczyzna w białym kaszkiecie gestykuluje i mówi, na drugim planie stoją trzy osoby.
Mężczyzna w okularach trzyma katalog wystawy i gestykuluje mówiąc
Zdjęcie przedstawia zgromadzonych uczestników wernisażu w pomieszczeniu Galerii OKNA MBP
Zdjęcie przedstawia 9 osób, ludzie stoją w budynku.
Na zdjęciu Konsul Konsulatu Ukrainy - Svitlana Horbovska, Prezes Stowarzyszenia Festiwalu Brunona Schulza Grzegorz Józefczuk, Bartłomiej Michałowski i stojący w tle ludzie.
Na pierwszym planie kobieta i mężczyzna przeglądają katalog wystawy, na drugim planie inni zwiedzający.
Mężczyzna fotografuje obraz.
Zdjęcie przedstawia osoby w przestrzeni galerii.
Kobieta z kieliszkiem i mężczyzna w maseczce stoją wśród innych zwiedzających.
Na tle wystawy młoda kobieta i mężczyzna rozmawiają
Na tle wystawy stoi dwóch mężczyzn i rozmawiają.