Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło wyniki Konkursu SBP na kampanię społeczną, edukacyjną lub informacyjną przeprowadzoną w Tygodniu Bibliotek 2026, odbywającym się pod hasłem "Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz". Z przyjemnością informujemy, że Bioteka otrzymała drugą nagrodę, ex aequo z Miejską Biblioteką Publiczną im. Papuszy w Żaganiu. Zwycięstwo przypadło Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie.
Poniżej pełna lista laureatów:
1. nagroda
Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie
2. nagroda ex aequo
Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie – filia Bioteka
Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu
3. nagroda
Biblioteka Publiczna w Wąsoszu i Filia Biblioteczna w Kamieniu Górowskim
Wyróżnienia
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi
Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni)
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Specjalnymi im. Mikołaja Kopernika w Chełmcu
Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym bibliotekom i instytucjom!
Wręczenie nagród odbędzie się 24 września podczas 18. Forum Młodych Bibliotekarzy w Jarocinie.
Źródło: sbp.pl
