Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło wyniki Konkursu SBP na kampanię społeczną, edukacyjną lub informacyjną przeprowadzoną w Tygodniu Bibliotek 2026, odbywającym się pod hasłem "Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz". Z przyjemnością informujemy, że Bioteka otrzymała drugą nagrodę, ex aequo z Miejską Biblioteką Publiczną im. Papuszy w Żaganiu. Zwycięstwo przypadło Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie. 

 Poniżej pełna lista laureatów:

1. nagroda
Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

2. nagroda ex aequo
Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie – filia Bioteka
Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu

3. nagroda
Biblioteka Publiczna w Wąsoszu i Filia Biblioteczna w Kamieniu Górowskim

Wyróżnienia
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi
Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni)
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Specjalnymi im. Mikołaja Kopernika w Chełmcu
Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym bibliotekom i instytucjom!

Wręczenie nagród odbędzie się 24 września podczas 18. Forum Młodych Bibliotekarzy w Jarocinie.

Źródło: sbp.pl