Filia nr 23 prezentuje wystawę autorstwa pani Justyny Polakowskiej. Ekspozycja poświęcona jest pierwszym przedstawieniom "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

Premiera sztuki odbyła się w 1901 roku. W środowiskach intelektualistów obszernie dyskutowano na jej temat, ze względu na nowatorską formę spektaklu. W wystawie wykorzystano fragmenty dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Wesele" oraz opracowań autorstwa krytyków literackich i teatralnych. Grafika ekspozycji stworzona została na bazie pocztówek z przedstawień "Wesela" z lat 1901, 1902, pochodzących z archiwum Biblioteki Narodowej w Warszawie. Wzbogacona jest afiszem do spektaklu z 1901 roku ze zbiorów Archiwum Artystycznego i Biblioteki Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.
Wystawę w Galerii Korytarz można oglądać od 3 do 28 października.

Zdjecie planszy z napisem Galeria Korytarz
Plansza wystawy ze Stańczykiem
Plansza wystawy zwykazem postaci dramatu
Fragment dramatu Wyspiańskiego