W lipcu Filia nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) prezentuje wystawę prac graficznych lubelskiego artysty Andrzeja Kota, przygotowaną przez Galerię Po 111 Schodach przy MDK nr 2 w Lublinie.

 

Andrzej Kot uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich grafików. Zamiłowanie do sztuki odziedziczył po pradziadku - rzeżbiarzu. Karierę zawodową rozpoczął w Lubelskich Zakładach Graficznych, gdzie poznał tajniki czarnej sztuki drukarskiej, tajemnice czcionek i znaków drukarskich.
Poświęcił się bez reszty tworzeniu ekslibrisów, obrazów graficznych, kaligramów. Większość prac Andrzeja Kota stanowi autotematyczne nawiązanie do nazwiska artysty. Jego prace publikowane były na łamach prestiżowych periodyków ukazujących się w Niemczech, w Japonii oraz w USA. Jego alfabety Ot-Kot, Lot Kot, Iza i Kozina zamieszczone zostały w uznanej i cenionej w środowisku artystycznym monografii pt. "Das alphabet. Die Bildwelt der Buchstaben von A bis Z", która ukazała się pod redakcją Josepha Kiermeiera-Debre oraz Fritza Franza Vogla.

 

Ogólny widok na galerię
Dwie czarno-białe prace Andrzeja Kota
Kolejne dwie czarno-białe grafiki