W poniedziałkowe popołudnie odbyło się spotkanie z Izabelą Winiewicz-Cybulską, autorką książek „Jaki to obraz? Atlas dla dzieci” i „Jaka to budowla? Atlas dla dzieci”. Do Biblio przybyła liczna grupa dzieci oraz osób dorosłych, między innymi absolwentów liceum plastycznego w Zamościu, którzy interesują się sztuką.

 

Autorka zaprezentowała na początku spotkania serię książek wydanych przez SBM, do której należą atlasy jej autorstwa. Z ogromną pasją i zaangażowaniem na podstawie dzieł znanych artystów opowiadała publiczności o poszczególnych kierunkach w sztuce, o zastosowanych technikach malarskich oraz o tym, jak powstawały nowe style i tendencje w sztuce na przestrzeni wieków.
Dzięki prezentowanym książkom uczestnicy spotkania poznali również style architektoniczne. Mogli także dowiedzieć się, w jaki sposób powstały obie publikacje, jak wyglądała selekcja obrazów i budowli oraz na jakiej zasadzie powstały komentarze do reprodukcji zamieszczonych w książkach.
Za pomocą niekonwencjonalnych metod przekazywania wiedzy, naszemu gościowi udało się zainteresować młodych i starszych słuchaczy, którzy chętnie dyskutowali i wyrażali swoje opinie. Doskonały kontakt autorki z publicznością sprawił, że spotkanie było barwne, ekspresyjne i długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Przygotowanie spotkania: Joanna Słupska-Maron.

 

Kobieta w szarej marynarce i wystającym białym kołnierzem stoi na tle plakatu , w dłoniach trzyma bukiet słoneczników
Dwie kobiety stojące na tle dużej białej ściany
Widok ogólny na salę, w której się odbywało spotkanie autorskie, widac tyłem usadzona publicznośc i autorkę.
Kobieta trzyma w ręku album i cos prezentuje słuchaczom
W rozłożonej książce dłonie kobiety wpisują autograf
Grupa sześciu osób, dorosłych i dzieci na tle wysokiej białej ściany, na której wyświetlane są slajdy