14 stycznia 2020 roku w Filii nr 16 odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Stankiewiczem, autorem książki To było... w Lublinie.
Pan Krzysztof Stankiewicz jest dziennikarzem, pisarzem, podróżnikiem. Przez wiele lat pracował w „Kurierze Lubelskim”, współpracował także z innymi czasopismami, m.in. „Kurierem Polskim” i „Polską Gazetą Transportową”. W 2009 roku założył miesięcznik społeczny „Awangarda Lubelska” i od tej pory jest jego redaktorem naczelnym. Jest również autorem kilku książek - Opowieści z dreszczykiem (2006), Globtroter w tram-kach (2008), W 40 lat dookoła świata (2012), Podróż do krawędzi wieczności (2015).

W 2019 roku ukazała się jego najnowsza książka zatytułowana To było... w Lublinie. Została wydana z okazji 10. rocznicy powstania miesięcznika społecznego „Awangarda Lubelska” i jest poświęcona przede wszystkim twórcom tego wydawnictwa - dziennikarzom oraz ludziom, dzięki którym czasopismo może się nadal ukazywać. Pan Krzysztof Stankiewicz w swojej książce wspomina osoby związane z Lublinem. Czytelnicy znajdą również w niej treści poświęcone naszemu pięknemu miastu. Wraz z Autorem zachęcamy do lektury.
Elżbieta Kopciewicz
fot. Magdalena Woźniak

Mężczyzna składający podpis
Cztery kobiety i mężczyzna
Publiczność i prelegent
Prelegent trzymający dwie książki
Prelegent i publiczność
Prelegent pokazujący książkę
Mężczyzna składający podpis i stojąca obok niego kobieta
Mężczyzna siedzący przy stoliku