8 oraz 15 grudnia odbyły się już ostatnie w tym roku spotkania z cyklu „Biblioteczne wędrówki po świecie”. Naszym prelegentem był Pan Henryk Maciszewski, który zaprezentował swoją relację z podróży do Egiptu.

Podczas projekcji filmowej zobaczyliśmy wiele wspaniałych zabytków i pozostałości po starożytnej cywilizacji egipskiej. Były to m.in. Dolina Królów Biban al-Muluk, kompleks świątynny w Karnak, Świątynia Amona w Luksorze, Świątynia Horusa w Edfu, Muzeum Egipskie, Grobowiec Dżesera w Sakkarze, piramidy oraz Wielki Sfinks w Gizie.

Po projekcji filmowej jeden z gości a zarazem nasz czytelnik – Pan Zdzisław Warszawa podzielił się z nami niedawno napisanymi wierszami inspirowanymi Świętami Bożego Narodzenia. Jest nam bardzo miło, ponieważ jeden z nich zadedykował naszej filii:

Światła Bożego Narodzenia

W noc wigilijną zabłysła gwiazda
A jej promienie, nad ludzką miarę
Niosą ze sobą ludziom na świecie
Miłość, nadzieję, pokój i wiarę

Promień tej gwiazdy wniknął głęboko
  Poruszył serca, wyciągnął dłonie
  Zapalił sobą miliony świateł
  Pomaga ludziom, radością płonie

Z ufnością w przyszłość drogę wskazuje
Gdzieś zło zanika – w dobro się zmienia
Taką cudowną moc mają w sobie
Światła Bożego Narodzenia

Oby te światła, szczególną mocą
  Z modlitwą, śpiewem i kolędami
  Niosły nadzieję, jasno świeciły
  Ponad wszystkimi – tej biblioteki – czytelnikami.

Zdzisław Warszawa

W bibliotece, słuchacze siedzą na krzesłach obok mężczyzny prowadzącego spotkanie
Czytelnicy zapatrzeni w ekran prezentacji