„Każdy ma jakieś marzenia. Naturalnie, że jedne są bardziej ważne, a drugie mniej”.
Maria Krüger

W Filii nr 19 odbył się cykl spotkań pod hasłem "Podróż w krainę fantazji". Okazją do tego jest 115. rocznica urodzin Marii Krüger. Biblioteka gościła klasy drugie Szkoły Podstawowej nr 2.

Zajęcia przebiegały w grupach, które rywalizowały między sobą, odpowiadając na szereg pytań dotyczących lektury. Dyskutowaliśmy o szeregu motywów występujących w lekturze. Dzieci porównywały motyw Baby Jagi w "Jasiu i Małgosi" i "Karolci". Żywo zabierały głos na temat motywu Arkadii, który występuje w lekturze oraz podawały przykłady innych pozycji w literaturze zawierających w sobie dany motyw.
Kolejnym zadaniem jakie stało przed młodymi czytelnikami było ułożenie chronologicznie wydarzeń i przygód, które przytrafiały się Karolci i Piotrowi.
W drugiej części lekcji rozwiązywaliśmy krzyżówkę z hasłem.
Pod koniec każdego spotkania każdy miał możliwość wypowiedzenia swojego najskrytszego marzenia, które mógłby spełnić błękitny koralik. Należy przyznać, że wszyscy byli solidnie przygotowani do spotkań i nie było ani jednej osoby, która nie znała przygód dwójki przyjaciół.
Monika Błotniak

 

Chłopiec pisze na dużej kartce
Trzy dziewczynki siedzące tyłem
Dwie dziewczynki wypełniają na kartce krzyżówkę
Kobieta stoi przed uczniami siedzącymi na krzesłach
Dzieci demonstrują swoje rysunki