Sąsiedzka integracja, atmosfera świąt oraz gwarancja dobrej zabawy spowodowały, że 14 grudnia 2023 roku mieszkańcy osiedli Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej już po raz jedenasty spotkali się na os. Mickiewicza podczas tradycyjnego ubierania choinki.

Gości i organizatorów powitała dyrektor Domu Kultury LSM, Marta Piasecka. Wśród nich znaleźli się: prezesi LSM, przedstawiciele Administracji Osiedla im. A. Mickiewicza, Klubu Aktywnego Seniora LSM MOPR-u Filii nr 3 oraz Filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, która w akcji ubierania choinki uczestniczy od samego początku.

Nastrój radosnego oczekiwania zarówno wśród dzieci, jak i i dorosłych, potęgowały kolorowe dekoracje w kształcie prezentów wokół fontanny na placu oraz wielkie odliczanie. Na sygnał dzieci i Pani Mikołajowej pracownicy administracji LSM na specjalnie przygotowanej zwyżce rozpoczęli wieszanie na liczącym około 30 metrów drzewku ręcznie wykonanych przez mieszkańców ozdób. Rosnący na osiedlu Mickiewicza iglak został przystrojony dekoracjami z materiałów ekologicznych i z recyklingu, a zarazem trwałymi, by wytrzymały kapryśną zimową aurę.

Ubieraniu choinki towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu małych artystów z przedszkoli nr 33, 36 i 47 oraz Szkoły Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie. Z kolei uczestniczki warsztatów DKLSM prowadzonych przez fundację tanTHEO, pod kierunkiem Rimy Sadurskiej wykonały archaiczne kolędy z regionu lubelskiego. W tym czasie Święty Mikołaj rozdawał upominki zgromadzonym gościom.

Po koncercie serca uczestników rozgrzał widok pięknie przyozdobionej choinki, a żołądki - ciepły poczęstunek.

Św. Mikołaj stoi na tle prezentów rozłożonych wokół basenu fontanny
Przedszkolaki z opiekunkami niosą zapakowane prezenty
Kobieta przy mikrofonie wita zgromadzonych mieszkańców
Grupa dzieci ciepło ubranych, przed nimi rząd kolorowych prezentów