Już po raz drugi w Filii nr 3 MBP odbyło się przedpołudnie z muzyką. Tym razem pretekstem do spotkania stał się przypadający na 21 marca Światowy Dzień Poezji. Cały program tego dnia podporządkowany został hasłu Kochajcie poezję, kochajcie poetów!

Ze sceny popłynęły więc teksty największych polskich mistrzów liryki – Jana Lechonia, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Tuwima, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Leopolda Staffa, Władysława Broniewskiego, Bolesława Leśmiana, Jana Kasprowicza, Czesława Miłosza, Bohdana Zadury, Kazimierza Wierzyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Antoniego Słonimskiego, Mirosławy Knorr I Ludwika Jerzego Kerna. A wszystko to okraszone zostało muzyką lubelskiego barda, tłumacza i również poety – Ryszarda Borkowskiego, który podzielił się ze słuchaczami swoimi interpretacjami poezji.

Kobieta w turkusowej sukience przy mikrofonie
Publiczność w bibliotecznej sali
Zdjęcie większego planu z kobietą przy mikrofonie
Zasłuchana publiczność
Mężczyzna w białej koszuli z gitarą, śpiewa do mikrofonu
Dalszy plan grającego i śpiewającego artysty
W sali biblioteki siedzą słuchacze koncertu
Ujęcie boczne publiczności
Artysta przy pulpicie z nutami
Inne ujęcie zasłuchanej publiczności
Zbliżenie na artystę
Zbliżenie na trzy kobiety z publiczności
Kobieta i mężczyzna z gitarą stoją przy mikrofonach
Ogólny widok na publiczność i artystów.