W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie działają Dyskusyjne Kluby Książki. 
DKK zaczęły swoją działalność w ramach ogólnopolskiego, wieloletniego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”, promującego czytelnictwo. Dyskusyjne Kluby Książki to grupy czytelnicze skupiające ludzi w różnym wieku, którzy lubią czytać i spotykają się, aby porozmawiać o literaturze.


Strategicznymi celami programu są: promocja kultury literackiej i czytelnictwa, a także ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych. DKK mają również zachęcić nowych użytkowników do korzystania z wypożyczalni oraz inspirować bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie (m.in. poprzez włączanie klubów w ogólnopolskie kampanie proczytelnicze, takie jak Narodowe Czytanie czy obchody literackich jubileuszy). Celem programu jest również popularyzacja idei DKK w środowiskach do tej pory niezaangażowanych w ruch czytelniczy.
Spotkania klubów nie mają ściśle określonej formy i każdy jest na nich mile widziany. Kluby DKK to także okazja do rozmowy z ulubionym pisarzem podczas spotkań autorskich. W ramach projektu organizowane są również wykłady oraz warsztaty.

 

Zapraszamy do kontaktu z Klubami działającymi w naszej Bibliotece:

Filia nr 2, ul. Peowiaków 12
Filia nr 6/27, Bioteka, Al. Racławickie 22
Filia nr 10 , ul. Kleeberga 12 A
Filia nr 12, ul. Żelazowej Woli 7
Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20

 

Spotkanie Klubu w Biotece - Filii nr 6/27 MBP
Spotkanie z Marcinem Mellerem w ramach DKK w Filii nr 10
Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 35
logo DKK

 logotypydkk_0.png