Events on wtorek, 29 wrzesień 2020

Jazz Tyrmanda

czwartek, 17 wrzesień 2020 - środa, 07 październik 2020

W 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda - wybitnego pisarza, dziennikarza, publicysty i pierwszego promotora kultury jazzowej w Polsce. Z tej okazji zapraszamy do Galerii OKNA MBP do oglądania wystawy "Jazz Tyrmanda".

W ekspozycji wykorzystano fragmenty tekstów Leopolda Tyrmanda: "Zły", "U brzegów Jazzu", "On freedeom", książki Mariusza Urbanka "Zły Tyrmand", artykułów i wywiadów autorstwa Mariusza Święcickiego, Pawła Brodowskiego publikowanych na łamach Jazz Forum oraz fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Scenariusz wystawy: Justyna Polakowska

Opracowanie graficzne: Ewa Gołda

Realizacja: www.wystawypolakowska.pl

Malarstwo Elżbiety Osypiuk

poniedziałek, 28 wrzesień 2020 - środa, 30 wrzesień 2020

Elżbieta Osypiuk od urodzenia związana z Lubliniem. Ukończyła Matematykę teoretyczną na Wydziale Mat-Fiz UMCS w Lublinie i pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczym.
W roku 2017/18 skończyła podyplomowe studia malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS.
Od roku 2018 jest uczestnikiem zajęć malarstwa w grupie zaawansowanej mgr M. Bijasa w Ognisku Plastycznym przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Jest członkiem TPSP w Lublinie od roku 2019.

Ulubione psiążki - wystawa

wtorek, 29 wrzesień 2020 - środa, 30 wrzesień 2020

"Ulubione psiążki" to wystawa fotografii czytelników i ich psów węszących w dobrej literaturze.
Filia nr 35 MBP zaprasza od 1 do 30 września. Fotografie będą też prezentowane na portalu społecznościowym filii oraz na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.