Events on poniedziałek, 28 wrzesień 2020

Jazz Tyrmanda

czwartek, 17 wrzesień 2020 - środa, 07 październik 2020

W 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda - wybitnego pisarza, dziennikarza, publicysty i pierwszego promotora kultury jazzowej w Polsce. Z tej okazji zapraszamy do Galerii OKNA MBP do oglądania wystawy "Jazz Tyrmanda".

W ekspozycji wykorzystano fragmenty tekstów Leopolda Tyrmanda: "Zły", "U brzegów Jazzu", "On freedeom", książki Mariusza Urbanka "Zły Tyrmand", artykułów i wywiadów autorstwa Mariusza Święcickiego, Pawła Brodowskiego publikowanych na łamach Jazz Forum oraz fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Scenariusz wystawy: Justyna Polakowska

Opracowanie graficzne: Ewa Gołda

Realizacja: www.wystawypolakowska.pl

wtorek, 22 wrzesień 2020 - sobota, 21 listopad 2020

Projekt „Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki” zostanie zrealizowany w Filii nr 40 MBP w Lublinie. Podejmowane działania będą obejmowały cykl sześciu spotkań podróżniczo-literackich ze znanymi polskimi blogerami, vlogerami i autorami książek podróżniczych wraz z towarzyszącymi im wystawami fotograficznymi z podróży i promocją książek.

Ulubione psiążki - wystawa

poniedziałek, 28 wrzesień 2020 - środa, 30 wrzesień 2020

"Ulubione psiążki" to wystawa fotografii czytelników i ich psów węszących w dobrej literaturze.
Filia nr 35 MBP zaprasza od 1 do 30 września. Fotografie będą też prezentowane na portalu społecznościowym filii oraz na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Abstrakcyjne formy natury

poniedziałek, 28 wrzesień 2020 05:00 pm - środa, 30 wrzesień 2020

Galeria ŚWIAT WIDZIANY Z OKNA zaprasza na wystawę fotografii Bożeny i Waldemara Komorowskich pt. "Abstrakcyjne formy natury".

Wernisaż zaplanowany na 8 września, odbędzie się na terenach zielonych za biblioteką - Filią nr 13 MBP, ul. Grażyny 13.