Events on wtorek, 22 wrzesień 2020

Jazz Tyrmanda

czwartek, 17 wrzesień 2020 - środa, 07 październik 2020

W 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda - wybitnego pisarza, dziennikarza, publicysty i pierwszego promotora kultury jazzowej w Polsce. Z tej okazji zapraszamy do Galerii OKNA MBP do oglądania wystawy "Jazz Tyrmanda".

W ekspozycji wykorzystano fragmenty tekstów Leopolda Tyrmanda: "Zły", "U brzegów Jazzu", "On freedeom", książki Mariusza Urbanka "Zły Tyrmand", artykułów i wywiadów autorstwa Mariusza Święcickiego, Pawła Brodowskiego publikowanych na łamach Jazz Forum oraz fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Scenariusz wystawy: Justyna Polakowska

Opracowanie graficzne: Ewa Gołda

Realizacja: www.wystawypolakowska.pl

wtorek, 22 wrzesień 2020 - sobota, 21 listopad 2020

Projekt „Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki” zostanie zrealizowany w Filii nr 40 MBP w Lublinie. Podejmowane działania będą obejmowały cykl sześciu spotkań podróżniczo-literackich ze znanymi polskimi blogerami, vlogerami i autorami książek podróżniczych wraz z towarzyszącymi im wystawami fotograficznymi z podróży i promocją książek.