Sztuka i Nauka - Okładki Współpracy. Wystawa Oleny Gaidamaki / do 29 lutego

Adres:

Galeria 31, Filia nr 30 MBP w Lublinie
ul. Braci Wieniawskich 5
Lublin

Kategoria:

Wystawy

Informacja o cenie

Wstęp wolny

Galeria 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przy ul. Braci Wieniawskich 5 (siedziba Filii nr 30 MBP Lublin) zaprasza na wystawę Oleny Gaidamaki "Sztuka i Nauka – Okładki Współpracy". Wernisaż odbędzie się 5 lutego 2024 roku o godz. 17.00.
Wystawa będzie czynna do końca lutego.

 

Olena Gaidamaka

Absolwentka Kijowskiej Szkoły Wyższej Wzornictwa i Sztuki Dekoratorskiej (malowidła ścienne) oraz Politechniki Kijowskiej (grafika książkowa). Doktorantka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie w roku 2009 obroniła doktorat z grafiki warsztatowej pod kierunkiem prof. Grzegorza D. Mazurka. Swoje prace prezentowała w 11 wystawach indywidualnych i ponad 40 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą: Polska, Ukraina, Włochy, Grecja, Niemcy, Kanada, Chiny. Jej pracy zostały wyróżnione na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie (2009), a za grafikę „Kształty uczuć. Eros” artystka otrzymała Nagrodę Prezydenta Lublina i zyskała II miejsce na I Międzynarodowym Biennale „Wschodni Salon Sztuki” w Lublinie. Od roku 2012 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Ostatnie zbiorowe wystawy: Wystawa grafik warsztatowych „Przestrzenie alternatywne” Lublin 2019, CSK., i „Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki” Lublin 2020, CSK.

Zapraszam na moją wystawę "Sztuka i Nauka – Okładki Współpracy" poświęconą współpracy z wydawnictwem UMCS. Projektowanie wyjątkowych okładek książek naukowych było dla mnie fascynującym czasem. W swoich pracach oddałam głęboką symbiozę sztuki i nauki. Liczę, że wizualne narracje zainspirują do pogłębienia wiedzy.

 

Ogłoszenie_Wystawa_okładek.jpg

 

 


Mapa