#ŚląskWspólnaSprawa / do 29 grudnia

Adres:

Filia nr 22 MBP Lublin
ul. Zbigniewa Herberta 14
Lublin

Kategoria:

Wystawy

Informacja o cenie

Wstęp wolny

Wystawa opowiada o Górnym Śląsku w II Rzeczpospolitej – wydarzeniach związanych z przyłączeniem regionu w granice Polski, bohaterach lat 1918-1939 oraz życiu codziennym na ulicach śląskich miast.
W Filii nr 14 przy ul. Jaczewskiego 8 możemy ją oglądać do 29 grudnia.

Wystawa opowiada o Górnym Śląsku w II Rzeczpospolitej – wydarzeniach związanych z przyłączeniem regionu w granice Polski, bohaterach lat 1918-1939 oraz życiu codziennym na ulicach śląskich miast. Za jej pośrednictwem prześledzimy proces odbudowy polskiej państwowości i włączenia części Górnego Śląska w granice II Rzeczpospolitej oraz roli tego wyjątkowego regionu w historii Polski. Ekspozycja #ŚląskWspólnaSprawa przypomina najważniejsze fakty i postaci historyczne, przybliża elementy tradycji, jak i nowych ówcześnie zjawisk. Sporo miejsca poświęcono architekturze i kulturze, które wyróżniały się na tle II Rzeczpospolitej.
Teksty stworzył zespół specjalistów z Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego, a wystawę ilustrują archiwalne zdjęcia i grafiki sprzed stu lat. Nie brakuje ciekawostek i informacji, gdzie dziś można szukać śladów międzywojennego Śląska.

 

 

slask_wspolna_sprawa_plakat.jpg


Mapa