"Samotnie" - wernisaż wystawy Łukasza Łasisza / do 28 czerwca

Galeria 31, Filia nr 30 MBP w Lublinie
ul. Braci Wieniawskich 5

Wstęp wolny

Galeria 31 przy ul. Braci Wieniawskich 5 (w Filii nr 30) zaprasza na wystawę linorytów "Samotnie" Łukasza Łasisza (Lukla Studio).

Na wystawie zaprezentowane zostały linoryty z dwóch dużych cykli: „Morskie Opowieści” i „Samotnie” oraz prace z małej serii „Polskiebaye” poruszające tematykę polskich legend i tradycji. Tytułowe "samotnie" to miejsca odizolowane od świata, pojawiające się w wyobraźni autora, gdzie genius loci daje wytchnienie i ukojenie człowiekowi pochłoniętemu przez cywilizację. Precyzja, a także spokój, którymi nacechowane są prace artysty, pozwolą widzom odetchnąć, zatrzymać się i poszukać własnej "samotni".

Pod nazwą Lukla Studio kryje się artysta nieprofesjonalny, Łukasz Łasisz, który linorytem zajmuje się od 6 lat. W domowej pracowni powstają ręcznie rytowane i drukowane prace. Artysta porusza w nich głównie tematykę marynistyczną, gdzie często pojawia się motyw latarni, niełatwy związek człowieka z morzem, czy miejsce człowieka w przyrodzie i zmagania z żywiołem.

Wernisaż odbędzie się 2 czerwca 2023 roku o godzinie 17.00. Wystawę można oglądać do 28 czerwca.

F30_G31_samotnie_plakat.jpg