Marcin Meller "Czerwona ziemia" / 22 czerwca

Adres:

Filia nr 10 MBP
ul. Kleeberga 12 A
Lublin

Kategoria:

Spotkania

Informacja o cenie

wstęp wolny

Filia nr 10 MBP w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki zaprasza na spotkanie z Marcinem Mellerem i promocję najnowszej książki "Czerwona ziemia".

Zapraszamy 22 czerwca 2022 r., o godz. 18.00 do filii przy ul. Kleeberga 12 A

 

Rok 1996. Wiktor Tilszer, młody dziennikarz, przemierza Afrykę wzdłuż i wszerz, przeżywając prawdopodobnie najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej ryzykowną przygodę swojego życia.
Rok 2020. Marcin Tilszer, syn uznanego reportera, rusza śladami ojca do Ugandy, jednak nigdy nie dociera do Gulu, z którego 25 lat wcześniej jego ojciec ledwo uszedł z życiem.
Wiktor musi porzucić dziennikarskie śledztwo, nad którym pracuje jego redakcja i ruszyć na poszukiwania syna. A w Afryce to, co niemożliwe okazuje się prawdopodobne, a czasem nawet pewne, tropy prowadzą donikąd, zaś podjęte przed laty decyzje niosą za sobą nieoczekiwane konsekwencje.
Trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony, nieodkładalna powieść sensacyjna o ojcowskiej miłości, błędach przeszłości i ich konsekwencjach. Ależ to się czyta! Przygotujcie się na największą przygodę tego roku.
To powieść sensacyjno-przygodowa o ojcu, który próbuje odkupić swoje winy wobec syna. Ale też opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie i Afryce. Mam nadzieję, że zarwiecie noc albo dwie.
– Marcin Meller
„Czerwona ziemia” w księgarniach od 1 czerwca 2022 r.

 

Marcin Meller – jeden z najbardziej uznanych polskich dziennikarzy, wieloletni redaktor naczelny "Playboya" i reporter "Polityki", gospodarz Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał bestsellerowe Gaumardżos! Opowieści z Gruzji (2011, nowe rozszerzone wydanie ukazało się nakładem W.A.B. w 2018). Autor zbioru reportaży Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe (2013) oraz zbiorów felietonów Sprzedawca arbuzów (2016) i Nietoperz i suszone cytryny (2019).

 


Mapa