Zakochajmy się w czytaniu / 14 lutego

bezpłatnie

Zbliżają się Walentynki, święto zakochanych szczególnie celebrowane przez młodych ludzi. Walentynki można obchodzić nie tylko w kinie czy podczas romantycznej kolacji. Można też się za…czytać na chwilę. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna wraca z oryginalną akcją uliczną, której celem jest zachęcenie do czytania oraz zapoznanie z siecią placówek MBP.

14 lutego od godziny 11:00, aż do wyczerpania zapasów, dwa wielkie biblioteczne serca będą przechadzały się od Placu Litewskiego po Bramę Krakowską i rozdawały wszystkim zainteresowanym książki do wspólnego czytania i wzruszeń.

Wszyscy będą mieli możliwość wykonać sobie wyjątkowe selfie z wielkimi sercami.

W filiach MBP czekają na Państwa inne atrakcje.

Filia nr 2, ul. Peowiaków 12
11 lutego, godz. 16.00 - warsztaty artystyczne metodą scrapbookingu - Czekoladownik.

Filia nr 9, ul. Krańcowa 106
Loteria książkowa – Romans z książką w bibliotece.

Filia nr 19, ul. Kunickiego 89
Quiz "Miłość postaci literackich" – na podstawie kadrów z ekranizacji powieści, czytelnicy będą odgadywać z jakiej powieści jest dana para zakochanych.
Losowanie cytatu i odgadnięcie z jakiej powieści on pochodzi.
Za trafne odpowiedzi przewidziane nagrody książkowe.
Tego dnia będą również wyeksponowane wybrane powieści o tematyce miłosnej.

Filia nr 23, ul. Prof. A. Gębali 2
Quiz "Kultowe pary z ekranizacji literatury polskiej".

Filia nr 25, ul. Sympatyczna 16
Zabawa przyjdź, napisz walentynkę - ,,Kocham książki, ponieważ…’’. Uczestnicy zabawy otrzymają Biblioteczną Walentynkę - książkę.
A do wypożyczenia, czekać będą książki o różnych obliczach miłości.

Filia nr 24, ul. Juranda 7
Dla każdego odwiedzającego w tym dniu bibliotekę, są przygotowane upominki książkowe z okazji Walentynek.

Filia nr 31, ul. Nałkowskich 104
Każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę przystępując do Walentynkowego quizu. Dla osób biorących udział przewidziane są nagrody.

Filia nr 34, ul. Judyma 2A
Każdy czytelnik odwiedzający bibliotekę w tym dniu zostanie obdarowany:
1. Walentynkową zakładką dla czytelników z fragmentami utworów pisarzy romantyzmu „Bo serce nie jest sługa”.
2. Informacyjnym Biuletynem Walentynkowym.

Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20
Podsumowanie wyników sondy na ulubioną walentynkową parę literacką.

Filia nr 37, ul. Bazylianówka 85
Walentynkowy Bookcrossing.