Mój ukochany Bałtyk / do 28 stycznia

Filia nr 24 MBP
ul. Juranda 7

bezpłatnie

Filia nr 24 MBP zaprasza na wystawę malarstwa Krystyny Staś pt. "Mój ukochany Bałtyk".

Ekspozycja czynna w godzinach pracy biblioteki do 28 stycznia 2022 roku.

Krystyna Staś wyrastała w kręgu sztuki literackiej. Z wykształcenia polonistka, logopeda.

W 2000 roku zaczęła przygodę z malarstwem. Inspiracją dla niej była i jest przyroda. Kocha malować kwiaty. Pastel i akryl to technika, w której najlepiej wyraża swoje zrozumienie koloru.

Od 2015 roku organizuje wystawy indywidualne w bibliotekach i domach kultury: Kalinowszczyzna, Pracownia Kultury – Tatary. Od 2017 roku bierze udział w wystawach zbiorowych w galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, gdzie miała wystawę indywidualną w 2019 roku i w Klubie Plastyka przy Klubie Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady.
Jest członkinią Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Klubu Plastyka działającego przy Klubie Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady.

Od lat jest wolontariuszką Teatru Starego w Lublinie.

Jej pasją jest również sport – piłka ręczna kobiet, której kronikę prowadzi z synem od około dwudziestu pięciu lat.

Z miłości do wnuczki powstały dwa tomiki poezji.