Historia, ewolucja oraz funkcje muzyki w filmie / 9 lutego

Filia nr 2 MBP
ul. Peowiaków 12

bezpłatnie

Wykład Rafała Rozmusa "Historia, ewolucja oraz funkcje muzyki w filmie", w ramach XIII edycji otwartych wykładów z historii sztuki Dzieło sztuki jako zwierciadło historii organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Nauk o Kulturze UMCS.

Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12, godz. 17.30

Celem wykładu jest omówienie problematyki związanej z muzyką filmową. W szczególności przedstawiona zostanie jej historia, rozwój oraz funkcje jakie spełnia. Poruszone zostaną kwestie dotyczące początków koegzystencji muzyki z dziełem filmowym, zmiany stylistyczne, jakie występowały na przestrzeni ponad stu lat rozwoju omawianego gatunku oraz jego funkcje w kontekście obrazu filmowego. Wykład uzupełniony będzie przykładami muzycznymi, wraz z ich omówieniem, a przekaz teoretyczny poparty osobistymi doświadczeniami prelegenta.