Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

bezpłatnie

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony został przez UNESCO w 1995 roku w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Idea święta wywodzi się z Katalonii, gdzie 23 kwietnia obchodzono dzień patrona – św. Jerzego. Zgodnie z długą tradycją kobiety otrzymywały w ten dzień czerwone róże mające symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły obdarowywać mężczyzn książkami. W Polsce Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest od 2007 roku.

23 kwietnia na profilu społecznościowym Facebook MBP pojawi się prezentacja o wyjątkowych książkach i związanych z nimi faktami.

Filia nr 11 MBP

22 kwietnia, godz.09.30. zaprasza na warsztat online na swoim profilu społecznościowym   Facebook - "Pleciona zakładka do książki". Warsztat poprowadzi Anna Pawlak dla dzieci od 5 lat w górę.

Filia nr 25 MBP

W dniach 23.04 - 30.04.2021 r. w godzinach pracy biblioteki proponuje zabawę dla dorosłych czytelników pod hasłem: ,,Słowo o czytaniu - uzasadnij stwierdzenie Warto czytać książki ''. Podarunkiem za udział w zabawie będzie książka. W dniach 23.04 - 30.04.2021 r. dla dzieci przedszkolnych proponuje konkurs plastyczny pod hasłem: „Bohater z mojej ulubionej książki". Podarunkiem za udział w konkursie będzie książka.

Filia nr 35 MBP

W dniach 19.04 - 23.04 - tematyczne wystawy książek w oknach biblioteki.

W dniach 23.04 - posty na Facebooku i Instagramie - książki o książkach.

Filia nr 38 MBP

zaprasza na materiał video promujący twórczość Jakuba Małeckiego „Literatura dla dorosłych”. Video będzie udostępnione na na profilu społecznościowym Facebook Filii 38.