Festiwal Słowa i Obrazu

ul. Peowiaków 12

Szanowni Państwo,

Organizatorzy X Festiwalu Słowa i Obrazu (XXIX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie i Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie) ustalili zmianę terminu składania zgłoszeń do Wojewódzkiego konkursu pięknego czytania i Wojewódzkiego konkursu plastycznego. Z uwagi na przeniesienie ferii zimowych na styczeń 2021 informujemy, iż ostateczny termin przyjmowania prac plastycznych oraz nagrań z wystąpieniami uczestników to 8 luty 2021 r. (poniedziałek).

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, mamy nadzieję, iż ten dodatkowy czas umożliwi Państwu realizację podjętych zadań.

XXIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. cc. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie organizują X edycję Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem „Wyobraźnia bez granic”.

W 2021 r. obchodzimy Rok Stanisława Lema w 100-lecie jego urodzin. Pragniemy przypomnieć twórczość wybitnego autora literatury fantastyczno-naukowej (science-fiction), jednego z najczęściej czytanych twórców polskich na świecie. Futurologiczne pomysły naukowe, dar inwencji językowej to najbardziej charakterystyczne cechy twórczości Stanisława Lema. Mamy nadzieję, że jego teksty pobudzą wyobraźnię czytelników, zmuszą do refleksji, zaskoczą…

Twórczość Stanisława Lema będzie towarzyszyła uczestnikom spotkań, prelekcji oraz dwóch konkursów wojewódzkich – pięknego czytania i plastycznego.

Złożono wnioski o patronat honorowy do: Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin.

Każdy z nas zastanawia się nad wizją świata za 100 i więcej lat. Naszą wyobraźnię kształtuje m. in. literatura fantastyczna. Zachęcamy nauczycieli do promowania wśród uczniów czytania ciekawych książek, a młodzież zapraszamy do udziału w konkursach.

Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nauczyciele dyplomy za przygotowanie uczniów do konkursów.

Terminy w roku 2020/21:
do 8 lutego 2021 - zgłoszenia uczestników konkursu pięknego czytania