Spotkanie autorskie z Natalią Makei / 6 lipca

Biblioteka na Poziomie
ul. Sławin 20

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Biblioteka na Poziomie zaprasza na spotkanie autorskie z z Natalią Makei.

6 lipca, godz. 16,30, ul. Sławin 20

Natalia Makei jest pisarką z Ukrainy, z Charkowa.

Pisze poezję i prozę dla dzieci i dorosłych. Gra na pianinie (skomponowała kilka utworów na fortepian). Pisze i wykonuje własne piosenki.
W Charkowie często brała udział w różnych konkursach i wydarzeniach literackich.
Czyta swoje wiersze dzieciom w bibliotekach i szkołach. Prowadzi kreatywne spotkania z dorosłymi.
W 2019 roku ukazała się jej pierwsza książka "Mój ból" (proza i poezja) o wewnętrznych doświadczeniach rodziców wychowujących niepełnosprawne dzieci.
W jej rodzinie jest dwóch synów. Najmłodszy Jarosław jest niepełnosprawny.
Dziś, w związku z militarną agresją Rosji na Ukrainę, musiała ubiegać się o azyl w zaprzyjaźnionym państwie - Polsce.

"Jestem wdzięczna za wszystko, co Polska robi dla wszystkich ukraińskich uchodźców. Wierzę w zwycięstwo Ukrainy i mam nadzieję, że już niedługo będę mogła wrócić do domu, do mojego rodzinnego miasta.
A teraz, będąc w Lublinie, chcę zadowolić ukraińskie dzieci i wszystkich moimi wierszami".

Наталія Макей, письменниця з України, місто Харків..

Я пишу вірші та прозу для дітей і дорослих. Граю на фортепіано (написала декілька творів для фортепіано). Пишу та виконую свої пісні. У Харкові часто брала участь у різноманітних літературних конкурсах та заходах. Друкувалася в альманахах. Читала свої вірші дітям у дитячих бібліотеках та школах. Проводила творчі зустрічі з дорослими. У 2019 році вийшла моя перша книга «Моя боль» (проза та вірші) про внутрішні переживання батьків, які виховують дітей з інвалідністю. У нашій сім'ї двоє синів. Молодший – Ярослав – має інвалідність. Сьогодні, через військову агресію Росії проти України, мені довелося просити притулку у дружньої держави – Польщі.

"Я вдячна за все, що робить Польща для українських біженців. Вірю у перемогу України та сподіваюся, що скоро ми з сином зможемо повернутися додому, до рідного міста. А зараз, перебуваючи у Любліні, хочу порадувати українських дітей та всіх бажаючих своїми віршами."