DOJAZD

Przystanek: Rondo Lubelskiego Lipca 80 01

Kursujące autobusy: 7, 14, 16, 23, 55, 153, 156, 158, 159, 160, 950

Wysiadając z autobusu kierujemy się w prawo do znajdującego się obok pasażu handlowego. Kierujemy się w lewo do kładki nad rzeką. Przed nami znajduje się kolejny pasaż. Wejście do biblioteki znajduje się na środku pasażu po prawej stronie.

 

Przystanek: Park Bronowice 04

Kursujące autobusy: 7, 14, 16, 23, 55, 153, 156, 158, 159, 160, 950

Wysiadając z autobusu kierujemy się w prawo do sygnalizacji świetlnej. Przechodzimy na prawo na drugą stronę ulicy Drogi Męczenników Majdanka. Następnie kierujemy się w prawo. Idziemy cały czas prosto kilkaset metrów aż do znajdującego się po lewej stronie pasażu handlowego. Biblioteka znajduje się w pierwszej części pasażu po lewej stronie.

 

Przy budynku biblioteki nie ma miejsc parkingowych. Nieopodal znajduje się parking ogólnodostępny.

 

 

WEJŚCIE

 

Do budynku, w którym znajduje się Filia nr 1, prowadzą otwierane na zewnątrz, przeszklone okratowane drzwi o szerokości 87 cm (klamka na wysokości 114 cm).

 

Przy wejściu jest stopień o wysokości 12 cm. Przed wejściem znajduje się kratka odpływowa. Przy wejściu na korytarz znajduje się metalowy panel o wysokości 2cm.

Biblioteka znajduje się na pierwszym piętrze. Prowadzą do niej schody liczące 21 stopni (półpiętro po 15 stopniu). Wysokość stopni wynosi 15 cm, wysokość na której znajduje się poręcz mierzy 106 cm. Klatka schodowa ma szerokość 155 cm. Biblioteka znajduje się po prawej stronie.

 

Do biblioteki prowadzą otwierane do wewnątrz drzwi o szerokości 90 cm. Przy drzwiach po prawej stronie znajduje się dzwonek do biblioteki.

 

 

OFERTA

 

Filia nr 1 składa się z jednego pomieszczenia przeznaczonego dla czytelników. Prowadzi do niego korytarz (pomiędzy regałami z prasą a katalogiem znajduje się 83 cm szerokości). Tutaj znajdują się także regały z prasą.

 

Wejście na salę biblioteczna ma szerokość 89 cm.

 

W filii znajduje się jedno stanowisko bibliotekarza. Znajduje się ono po stronie lewej od wejścia ma 75,5 cm wysokości.

Na lewo od stanowiska bibliotekarza znajdują się dwa stanowiska komputerowe z biurkami o wysokości 75,5 cm.

W pierwszej części pomieszczenia znajduje się literatura piękna dla dorosłych. Znajduje się tu także stolik (wysokość 75 cm) i krzesło dla czytelników.

Na lewo o stanowisk komputerowych znajdują się stoliki (wysokość 73 cm) do prowadzenia zajęć bądź poczytania czasopism. Za stolikami znajduje się dział literatury popularnonaukowej.

 

Na prawo od stolików znajduje się dział literatury dziecięcej.

 

Biblioteka oferuje 335 audiobooków.

 

Pracownik w razie potrzeby pomoże wybrać konkretne tytuły. Ich dostępność można sprawdzić przed przybyciem do biblioteki w dostosowanym dla osób
z niepełnosprawnościami wzroku katalogu na stronie: www.opac.mbp.lublin.pl. Dzwoniąc do wypożyczalni pod nr 81 444 58 38 można poprosić o odłożenie wybranych pozycji.

 

Pomieszczenia filii nie są wyposażone w toaletę dla czytelników.

 

 

EWAKUACJA

 

W przypadku ewakuacji należy wykonywać polecenia pracowników Biblioteki, którzy są przeszkoleni w prowadzeniu ewakuacji.